Witamy na stronie Pięczkowa
Na Forum
Najnowsze Tematy
explore these types ...
Pictures from venere...
Mature galleries
Pictures from collec...
ZODIAC AMBER SIGN Re...
Najciekawsze Tematy
Powitanie użytkow... [10]
70 ROCZNICA POWST... [2]
explore these typ... [0]
Pictures from ven... [0]
Mature galleries [0]
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 58
Najnowszy Użytkownik: kancelariaszuster
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
Forum
Kontakt
Szukaj
Archiwum
Archeologia
Historia Wsi
OSP Pięczkowo
KS Pięczkowo
Zespół Szkół
Tośtoki
Tradycje
Położenie
Żyli Tutaj
Kaplica
Z kart historii
Sokoły
Stare mapy
Caffe Grandos
Las Borek
Ciekawe miejsca
Dom Gajowego
Kapliczki i Krzyże
Straż Pięczkowo
Starorzecze warty
Wieża w lesie
Wiatrak Kozlak
Inne materiały
Ważne telefony
Zorza Polarna
o mnie...
Linki stron
www.pieczkowo.straz24.pl www.zspieczkowo.edupage.org www.zswp.neostrada.pl www.nk.pl/profile/13840389
http://pl.wikipedia.org/wiki/Felicjan_Andrzejczak
www.egzoptaki.republika.pl
www.gmet.ubf.pl www.olgierdlewandowski.pl
Film o naszej wsi :)
Muzyka
Żyli Tutaj
ANTONI BANASZAK


Antoni Banaszak (ur. 9 stycznia 1881 w Pięczkowie , zm. 3 maja 1932 w Ostrowie Wlkp.) - polski prawnik.
Antoni Banaszak urodził się 9 stycznia w Pięczkowie i był synem średniorolnego chłopa Józefa i Katarzyny z domu Niklewicz. Po ukończeniu szkoły powszechnej w rodzinnej wsi ukończył Gimnazjum św. Marii Magdaleny w Poznaniu (matura 1902) . Należał w gimnazjum do tajnego polskiego kółka samokształceniowego. Studiował prawo, ekonomię i historię sztuki na uczelniach w Berlinie, Wrocławiu i Monachium. Brał udział w pracach organizacji zrzeszających polską młodzież akademicką. Egzamin sędziowski zdał w 1911 roku. Początkowo pracował jako adwokat w Bochum, gdzie udzielał się w ruchu śpiewaczym oraz czynnie bronił w Westfalii interesów Zjednoczenia Zawodowego Polskiego, organizacji skupiającej większość polskich robotników w Niemczech. Jako prelegent brał udział w życiu organizacyjnym Zjednoczenia. Jesienią 1914 jako polski działacz narodowy został osadzony w więzieniu w Bochum. Zwolniono go z aresztu śledczego po 4 tygodniach i wcielono do armii niemieckiej, w której służył do końca działań wojennych w stopniu szeregowca. Powrócił do Wielkopolski po wybuchu rewolucji w Niemczech i zajął się organizowaniem polskiego sądownictwa na terenie byłego zaboru pruskiego. Brał udział w powstaniu wielkopolskim, w którym władze powstania powierzyły mu funkcję wiceprezesa Sądu Doraźnego Frontu Południowego w Ostrowie. Po I wojnie światowej zajął się szkoleniem kadr policyjnych oraz prowadził kursy dla sekretarzy adwokackich i pracowników komunalnych. Otworzył również w Ostrowie własną kancelarię adwokacką oraz łączył pracę zawodową z działalnością polityczną w Narodowej Partii Robotniczej. W latach 1922–1932 z listy NPR zasiadał w Senacie. Od 1922 roku wiceprezes Sądu Wojewódzkiego w Poznaniu. Od 1925 sędzia Sądu Doraźnego przy Sądzie Najwyższym. Zmarł 3 maja 1932 w Ostrowie, gdzie został pochowany. Od 1919 był żonaty z Zofią Nowakowską, bezdzietny.


MARIAN PILARCZYK

Marian Pilarczyk (ur. 17 stycznia 1937 w Pięczkowie) – były polski żużlowiec. Wychowanek Stali Gorzów Wielkopolski.
Młodszy brat Edwarda. Reprezentował gorzowski klub w sezonach 1957-1958 i 1962-1970.
Ze Stalą zdobył 1 złoty (1969) i 3 srebrne (1965, 1966, 1968) medale Drużynowych Mistrzostw Polski.
W sezonach 1959-1961 jeździł w Stali Rzeszów. W barwach rzeszowskiego klubu wywalczył 2 złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski (1960-1961).
W latach 1971-1974 reprezentował II-ligowy Start Gniezno.
Dwukrotny finalista serii turniejów o Złoty Kask w sezonach 1965 i 1968.


IGNACY WAWRZYNIAK


Ignacy Wawrzyniak. Był komendantem posterunku policji w Nowym Żmigrodzie w czasie wyjątkowym, bo podczas okupacji hitlerowskiej. Musiał więc być świadkiem najstraszliwszych wydarzeń jakie miały miejsce w historii tego regionu, terroru wobec społeczeństwa i eksterminacji Żydów. Mimo służby w zbrodniczym systemie niósł pomoc mieszkańcom powiatu jasielskiego wiele ryzykując. Z pewnością nie wszystkie karty jego życiorysu zostały odkryte. Z postacią tą spotkałem się podczas lektury wydanej w ubiegłym roku książki Piotra Krzysztofa Marszałka, „Prawo Policji Państwowej w II Rzeczypospolitej 1915-1945.Wybór źródeł.”
Ignacy Wawrzyniak, dosłużył się stopnia starszego przodownika policji. Urodził się 24 stycznia 1892 r. w Pięczkowie pow. Średzkim, w Wielkopolsce. Jako 15-latek zaczął pracę w pruskich kolejach, a potem w kopalni węgla kamiennego w Westfalii. Jeszcze przed I wojną światową wstąpił do armii pruskiej, by w czasie wojny znaleźć się szeregach żandarmerii polowej. Po odzyskaniu niepodległości pełnił funkcję komendanta Żandarmerii Krajowej b. dzielnicy Pruskiej w Luboszy, a po przejściu do Policji Państwowej był komendantem posterunków we Wronkach, Gostyniu i Lesznie. Jego zasługi były doceniane przez przełożonych. M.in. odznaczono go Medalem Walecznych (1923), Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem za Wojnę 1918-1921 i Medalem Dziesięciolecia Odzyskanej Niepodległości (1929).
W czasie kampanii wrześniowej pełnił rolę żandarma polowego. Podczas walk o Warszawę, został ranny w ramię. Po kapitulacji stolicy powrócił do Leszna i wygojeniu ran podjął pracę robotnika rolnego.
W październiku 1939 r. Wyższy Dowódca SS i Policji w Generalnej Guberni wydał odezwę wzywając pod groźbą najsurowszych kar wszystkich byłych policjantów do zgłoszenia się do służby. W grudniu powołano Polską Policję Generalnej Guberni jako policję komunalną będącą pod zarządem starostw.
Wawrzyniak wstąpił do tej formacji w styczniu 1940 r. Został przez władze okupacyjne skierowany do komendy powiatowej „granatowej policji” w Jaśle. Tu powołano go na stanowisko komendanta posterunku w Nowym Żmigrodzie. W lutym 1941 r. został komendantem posterunku obwodowego w Nowym Żmigrodzie, obejmującego posterunki w Nowym Żmigrodzie, Osieku, Dębowcu i Tarnowcu. W powiecie jasielskim służył do września 1944 r.
W opracowaniu znajdujemy informację, że w czasie okupacji nigdy nie wystąpił o wpisanie na volkslistę, podkreślając swoją polskość. Zajmowane stanowisko wykorzystywał do niesienia pomocy miejscowej ludności. Przechowywał i ukrywał osoby narodowości żydowskiej.
Po wejściu wojsk radzieckich, w styczniu 1945 r. został aresztowany przez NKWD i trafił do więzienia w Nowym Sączu, a następnie do kopalniach w Doniecku na Ukrainie. Do Leszna wrócił latem 1945 r. W 1946 r. został zrehabilitowany jednak nie zaliczono mu przedwojennej służby do czasu pracy. Wkrótce został zwolniony z pracy i podobnie jak inni byli funkcjonariusze „granatowej” policji, miał trudności z zatrudnieniem. Dlatego musiał ukrywać przedwojenną i okupacyjną służbę. Zmarł 1 lutego 1964 r. w Lesznie.


FELICJAN ANDRZEJCZAK


Felicjan Andrzejczak (ur. 16 maja 1948[1]) – polski piosenkarz i muzyk, wokalista zespołu Budka Suflera w latach 1982-1983.
W 1977 został laureatem Festiwalu Piosenki Radzieckiej. W 1978 ukazał się jego jeden z
największych przebojów "Peron łez". Piosenka ta otworzyła mu drogę do Koncertu
Premier na festiwalu w Opolu. Otrzymane wyróżnienie sprawiło, że na stałe zagościł na zawodowej scenie.
Pod koniec 1982 roku został zaproszony do współpracy z zespołem Budka Suflera. To właśnie z nim Budka Suflera nagrała jeden ze swoich najsłynniejszych
przebojów "Jolka, Jolka pamiętasz..." oraz "Czas ołowiu" i "Noc komety". Nie doszło jednak do nagrania pełnej płyty
. Z zespołu odszedł w 1983, zastąpił go Krzysztof Cugowski. Swoją solową działalność rozpoczął w 1984, kiedy pojawiła się jego pierwsza płyta z
utworami takimi jak: "Trzeci akt", "Siedem nocy" czy "Jestem zmęczony". Później nagrał utwory: "Zapach kobiety" czy "Kolory grzechu". Na krótko powrócił do Budki
nagrywając z Cugowskim i Urszulą piosenkę "Krajobraz po rewolucji". W 1997 nagrał płytę Świat miłować z balladą "Jak jeździec donikąd". Dwa lata później nagrał
utwór "Piąty bieg" z Budką Suflera, a w 2002 album Zauroczenia, na której znajdują się takie utwory jak:
"Anioł spadł", "Zauroczenia", "Zacznijmy inaczej", "Miłość na fali".
17 czerwca 2006 na polskim rynku muzycznym ukazała się nowa płyta Felicjana
Andrzejczaka – Na prowincji.
Obecnie Felicjan Andrzejczak koncertuje wspólnie z Budką Suflera, dzieląc wokal z
Krzysztofem Cugowskim oraz realizuje projekty solowe.


FRANCISZEK NIKLEWICZ

ur. 13 października 1880 w Pięczkowie, zm. ok. 1945 roku w USA - badacz dziejów Polonii amerykańskiej. Pochodził z rodziny chłopskiej, był samoukiem. Od 1893 przebywał w USA. Jest autorem licznych prac z historii polskiej emigracji w Ameryce. Wybrane publikacje:
Przewodnik polsko-amerykański, Milwaukee, Wis. 1923.
Historya Polaków w Green Bay i okolicy, Green Bay, Wis. 1937.
Polacy w Stanach Zjenoczonych, Green Bay, Wis. 1937.
Historja pierwszej parafii polskiej w Ameryce, Green Bay, Wis 1938.
Historja Polaków w stanie Illinois, Green Bay, Wis. 1938
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Pogoda
Kalendarz
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

beverleyns4
06/02/2018 09:41
My new blog sites http://hotties.pictures.e
rolove.in/?post.valeria boys clothing trish stratus free porn tube lesbians orgys common diseases in africa national society for high school scholar


Amigohalo
10/03/2017 09:26
#CATAMBERJEWELRY, Cats, Natural BALTIC AMBER You are Welcome in my Baltic Amber shop #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu
[url=https://www.etsy.com
/listing/510115267/cat-10
0-


Alisahalo
09/03/2017 08:27
#AMBERZODIAC #AmberWizard JEWELRY ASTROLOGY #BALTIC #AMBER #PERSONALIZED #Brooch #Earrings You are Welcome in my Baltic Amber exhibition #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu
[url=htt


Alisahalo
08/03/2017 09:45
#AmberWizard JEWELRY natural #BALTIC #AMBER Round #Earrings Cats for Catlovers You are Welcome in my Baltic Amber collection #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu
[url=https://www.etsy.c


Alisahalo
04/03/2017 00:33
#AmberWizard JEWELRY natural #BALTIC #AMBER Round #Earrings Cats for Catlovers You are Welcome in my Baltic Amber exhibition #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu
[url=https://www.etsy.c


Alisahalo
02/03/2017 22:13
#AmberWizard JEWELRY natural #BALTIC #AMBER Round #Earrings Cats for Catlovers You are Welcome in my Baltic Amber store #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu
[url=https://www.etsy.com

Fryta
17/02/2017 21:11
Zapraszamy na nasza nową stronę na Facebooku, pozdrawiamy

Fryta
15/02/2016 22:26
witam i pozdrawiam smiley

slavo
03/01/2016 12:33
Pamiątka z takich wizyt zachowała się w OSP . Jest to tablica powitalna w d wóch językach Polskim i Niemieckim

slavo
03/01/2016 12:31
Można by odszukać informacje na temat wielokrotnych odwiedzin Pięczkowa przez Siostrę Czesławę i pastora Rohra w latach 70,80. wraz z nimi do Pięczkowa przybywały liczne grupy ludzi

Fryta
07/09/2015 10:35
Pozdrawiamy również smiley

Pedros
28/08/2015 21:13
hej,nie zła stronka.dzieki wszystkim za kawke i ciasto,naprawde mili ludzie.PS zakładamy u Was świtłowody w domu.Tylko te psy niraz gonią smiley))))

Fryta
16/04/2015 00:25
Witam wszystkich odwiedzających stronę smiley

slavo
01/01/2015 23:15
Zapraszamy na Strażacki Bal-Będzie fajna impreza z niespodziankami i konkursami- jednym zdaniem naprawdę warto!

Fryta
19/09/2014 17:31
Witam i pozdrawiam wszystkich odwiedzających stronę smiley

Archiwum
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl